„A dolgok nem mehetnek tovább a régi módon” – jelentette ki Miliband. A politikus szerint a „felelőtlen, ragadozó szemléletű kapitalizmus” uralma a szakadék szélére sodorta az országot, ennek a krízisnek a komolyságát jelzi az az elkeseredettség, mellyel a Szent Pál-katedrális előtt táborozók hóban-fagyban kitartanak területfoglalásuk mellett. „Milliók éreznek hasonlóan. Azt hiszem, ez korunk legfontosabb problémája: az ország működtetése és az emberek elvei és elvárásai közt óriási szakadék tátong” – magyarázta a politikus.
Miliband nem állt teljes mellszélességgel a Cityben táborozók mellé, elutasította „gyakran kényelmetlen, legtöbbször lehetetlen” követeléseik hosszú listáját, és módszereiket is kritizálta. A katedrális körüli sátortábor a templom bezárásához vezetett, az Occupy-tüntetések pedig a világ több pontján okoztak problémákat a helyieknek. Az oaklandi „általános sztrájk” után füstölgő romok maradtak az utcán. Miliband szerint ugyanakkor „komoly felelőtlenség” nem észrevenni, hogy ezek a megmozdulások azt jelzik, az embereknek elegük van, és az üzenet a politikai életnek ugyanúgy szól, mint a pénzügyi világnak.
„A feladatunk most tehát az, hogy ezekről a problémákról a bevett politikai színtereken is beszéljünk – a személyes célom pedig, hogy a Munkáspárt élen járjon ezen kérdések megválaszolásába” – zárta mondandóját Miliband.
(The Guardian, guardian.co.uk)

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított