Arkagyij Dvorkovics újságíróknak nyilatkozott Habarovszkban, ahová Dmitrij Medvegyev elnököt kísérte az államtanács (az elnök mellé rendelt tanácskozó testület) elnökségének kihelyezett ülésére. „Természetesen mi úgy értelmezzük a megállapodást Grúziával, hogy az semmiképpen sem érinti ennek a két államnak az elismerését” – mondta Dvorkovics.
Tbiliszi 2008 tavaszán szakította meg a tárgyalásokat Moszkvával, tiltakozva az orosz államfő rendelete ellen, amely feloldotta a gazdasági büntetőintézkedéseket Abháziával és Dél-Oszétiával szemben. Később, 2008 augusztusában az ötnapos grúz–orosz háborút követően Moszkva független államként ismerte el a Szovjetunió szétesése után Grúziától elszakadt két területet. Erre Tbiliszi a diplomáciai kapcsolatok megszakításával válaszolt.
A Kereskedelmi Világszervezetbe való orosz belépésről szóló tárgyalásokat 2011 márciusban újították fel, svájci közvetítéssel. Szerdán megszületett a kompromisszumos megállapodás Moszkva és Tbiliszi között, s ezzel elhárult a legnagyobb akadály Oroszországnak WTO-csatlakozása elől, majd csütörtökön a genfi munkacsoportban is befejeződtek a tárgyalások.
Oroszország 18 éve várt WTO-felvételére valószínűleg december 15–17. kerül sor a szervezet minisztertanácsi ülésén. Az orosz–grúz megállapodás részben az abház és dél-oszét szárazföldi határokon keresztül bonyolított kereskedelmi forgalom ellenőrzését is magába foglalja, amelyet Svájc vállalt magára. Moszkva sietett bejelenteni, hogy az egyezmény semmilyen formában sem sérti a két, általa függetlennek elismert állam érdekeit.