Győri Enikő az MTI-nek nyilatkozva rámutatott, hogy mindkét ország elkötelezett az EU további bővítése mellett. „Hiszünk abban, hogy tovább kell lépni az Európai Bizottság által októberben ismertetett javaslatok mentén.” Mint mondta, Ausztria érti Magyarországnak a szerb restitúciós törvénnyel kapcsolatos problémáját, mert az szerbiai sváb nemzetiségű lakosokat és leszármazottaikat is érint. A magyar kormány bízik benne, hogy Szerbia jogszabályi úton rendezi a kérdést, „és utána nem lesz akadálya a szerb tagjelölti státusz támogatásának„.
Győri Enikő a Wolfgang Schüssel vezette Osztrák Külpolitikai és ENSZ-társaság meghívására előadást tartott a magyar uniós elnökségről, és ebből az alkalomból találkozott Harald Dossival az osztrák kormányfői hivatal helyettes államtitkárával, Johannes Kyrle külügyminisztériumi főtitkárral, valamint az osztrák parlament európai ügyi bizottságának tagjaival. Tárgyalópartnereinek megköszönte a támogatást, amelyet Ausztria nyújtott az EU-elnökség alatt, különösen a bővítési témakörben. Hozzátette, közép-európai sikernek tartja, hogy lezárultak a tárgyalások Horvátországgal. Ausztria érti azt az álláspontot, hogy nem képződhet új választóvonal az euróövezeti országok és a többi tagállam között – mondta Győri Enikő.
„Az eurózóna működésének transzparensnek kell lennie” – jelentette ki. Ausztria is úgy tekint Magyarországra, mint euróövezeti tagjelöltre, Magyarországnak pedig „szerződéses kötelezettsége” a csatlakozás. A kormány gazdaságpolitikájának célja, hogy Magyarország a megfelelő pillanatban, felkészülten csatlakozhasson a közös pénznemhez – tette hozzá.
Az EU többéves pénzügyi keretének kérdésében eltérő alapállást foglal el a két ország, Ausztria ugyanis az unió nettó befizetője, míg Magyarország a nettó haszonélvezők közé tartozik. Magyarország gazdasági hasznosság és igazságosság szempontjából is kifogásolja, hogy az Európai Bizottság tervezete a következő hétéves költségvetési periódusban a kohéziós politika rovására kíván egyes területeknek forrásokat juttatni.
Az államtitkár kitért arra is, hogy magyar belpolitikai kérdés csak a parlamenti megbeszélésen került szóba. Az osztrák parlamentnek a megbeszélésről kiadott közleménye szerint szociáldemokrata, illetve zöld párti képviselők aggodalmuknak adtak hangot a magyar médiatörvény, illetve az alkotmányreform miatt.
Győri Enikő az MTI kérdésére ezzel kapcsolatban kifejtette: amikor azt kérte az osztrák képviselőktől, hogy nevezzenek meg konkrét paragrafusokat, amelyeket kifogásolnak, ők nem tudtak ilyet mondani.