A neve elhallgatását kérő kormánytisztviselő azután nyilatkozott a kérdésről, hogy szerdára virradóra immár harmadik napjukba léptek a görög kormányalakítási tárgyalások. A felek eddig nem adták jelét annak, hogy előrelépést értek volna el, jóllehet az Európai Unió hatalmas nyomást gyakorol Görögországra az euróövezetet is veszélyeztető belpolitikai válság rendezése érdekében.
A tisztviselő szerint Jeórjiosz Papandreu miniszterelnök szerda déltájban felkeresi Karolosz Papuliasz államfőt, akinek elnökletével később tanácskozást tartanak a politikai pártok vezetői, s ezt követően tesznek bejelentést az új kormányról.
A miniszterelnöki tisztségre többen Lukasz Papademoszt, az Európai Központi Bank egykori alelnökét látták a legesélyesebb jelöltnek.
Ennek azonban ellentmondani látszik – s a görög kormányválság megoldását is elodázhatja –, hogy a kormányzó szocialista és az ellenzéki konzervatív párt tisztségviselői is úgy nyilatkoztak szerda hajnalban, hogy akadályokba ütközik Papademosz kormányfői kinevezése. A nevük elhallgatását kérő források szerint mindkét pártnak fenntartásai vannak vele kapcsolatban, ezért más lehetséges kormányfőjelöltet keresnek.
A görög kormányválság előzménye, hogy Papandreu egy hete bejelentette, referendumot ír ki az euróövezet válságtanácskozásán elhatározott döntésekről. Ezzel alaposan megrengette a nemzetközi pénzvilágot és az európai vezetők éles tiltakozását váltotta ki. Válaszul Papandreu visszakozott, majd a nemzeti egységkormány érdekében kilátásba helyezte lemondását, sőt kedden lemondásra szólította fel kabinetje tagjait, az egységkormány megalakításának megkönnyítése érdekében.