Nem tudni, hogy utána mi fog történni

Nem tudott dönteni az ENSZ Biztonsági Tanácsának illetékes bizottsága a palesztin tagfelvételi kérelem támogatásáról.

WL
2011. 11. 09. 5:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bizottság a világszervezet New York-i székházában helyi idő szerint kedden köröztetett jelentéstervezetében megállapította: nem tud egyhangú ajánlást tenni a BT-nek a palesztin tagfelvételről.

A bizottság tagjai három táborra oszlottak: egyesek támogatnák Palesztina teljes jogú tagállamként történő ENSZ-felvételét, mások viszont egyelőre nem, így a szavazáskor tartózkodnának, míg a harmadik tábor tagjai úgy vélik, a palesztinok még nem felelnek meg a felvételi követelményeknek, így ellenzik a felvételüket.

A jelentés végleges szövegváltozatát várhatóan pénteken terjesztik a tagfelvételi bizottság elé. Egyelőre nem tudni, hogy utána mi fog történni.

A jelentéstervezet nem részletezi, hogy a tagfelvételi bizottság mely tagjai támogatják vagy ellenzik Palesztina teljes jogú ENSZ-tagállamként történő elismerését.

A palesztin tagfelvétel jóváhagyásához arra lenne szükség, hogy a 15 tagállamból álló Biztonsági Tanács legalább 9 tagja támogassa, s egyetlen állandó tag se emeljen ellene vétót. Az AP amerikai hírügynökség szerint a palesztinok egyelőre 8 támogató szavazatra számíthatnak. Rijád al-Maliki palesztin külügyminiszter közölte, nem is számolnak azzal, hogy meg tudnák szerezni a kilencedik támogató voksot.

Mahmúd Abbász palesztin elnök szeptember 23-án adta át Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárnak a Palesztina teljes jogú ENSZ-tagállamként történő felvételét célzó kérelmet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.