Szemétlerakóba szórták a hősök hamvait

Útszélre temették hősi halottaik testrészeit az amerikaiak. Újságírók kiderítették, a Légierő doveri bázisán megszokott gyakorlatnak számított, hogy a tengerentúli háborúkban elesett katonák holttestének egyes részeivel orvosi hulladékként bántak.

Kovács N. László
2011. 11. 10. 13:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A légierő szerdán sajtótájékoztatón ismerte el a gyakorlatot, mely 2008 júniusáig folyt. A szóvivő elmondta, a „fennmaradó” – azaz azonosíthatatlan vagy a család által valamiért el nem szállított – testrészeket először kremálták, majd egy szerződéses cég gondjaira bízták, mely egy jelöletlen virginiai szemétlerakóba temette a hamvakat – ez a procedúra megfelel a kórházi hulladékkal szemben támasztott előírásoknak. Azóta változtattak a gyakorlaton, a maradványokat urnákba helyezik és tengerésztemetésben részesítik.

A doveri bázisra érkezik a tengerentúlon elhunyt majdnem minden katona teste. A háborúk nagy nyomást helyeztek az intézményre, a szóvivő véleménye szerint ezért folyamodtak a nem kifejezetten kegyeletteljes módszerhez. A nemzet halottainak megpróbáltatásai azonban nem korlátozódtak a méltatlan temetésre: az is kiszivárgott, a bázison katonák testrészei vesztek el, egy különösen szerencsétlen tengerészgyalogosnak pedig lefűrészelték a karját, hogy beférjen a koporsóba.

A hírhez kapcsolódóan a doveri katonai hullaház három vezető tisztviselőjét büntették meg, állásuktól azonban nem fosztották meg őket A védelmi minisztérium is vizsgálódik, és pert fontolgat a vétkesek ellen.

The Washington Post (washingtonpost.com)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.