Assange az ellen harcol, hogy szexuális visszaélés vádjával kiadják Svédországnak, mert szerinte ott nem részesítenék méltányos eljárásban. Azt a véleményét hangoztatta, hogy az Egyesült Államokban szőttek ellene politikai összeesküvést, mert titkos amerikai diplomáciai iratokat hozott nyilvánosságra nagy tömegben. A brit legfelsőbb bíróság február elsejére tűzte ki a fellebbezési eljárás megkezdését, és két napot adott a lefolytatására – azaz addig biztosan nem adhatják ki Svédországnak.
Szakértők szerint azonban a fellebbezési eljárás során a siker esélye minimális. Assange végső menedékként az emberi jogok európai bíróságához fordulhat. A tavaly decemberben őrizetbe vett újságíró óriási óvadék letételének köszönhetően jelenleg szabadlábon védekezhet, de mozgásszabadságát korlátozzák.
Az MNO megírta, hogy pénteken jelenik meg először bíróság előtt a WikiLeaks által nyilvánosságra hozott titkos diplomáciai iratok kiszivárogtatásával vádolt amerikai katona, Bradley Manning, amely meghallgatás során arról születik döntés, hogy tettei miatt hadbíróság elé állítható-e.