Ismét felgyújtotta magát egy szerzetes

Lángba borította önmagát egy volt buddhista szerzetes Tibet hegyvidéki részén csütörtökön, hogy így tiltakozzon a kínai vezetés elnyomó politikája ellen.

WA
2011. 12. 02. 6:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Idén már ő a tizenkettedik tibeti, aki a tiltakozásnak ezt a szélsőséges formáját választotta Kínában. A csoport száműzetésben élő tibetiektől értesült az újabb önégetésről. A volt szerzetes a Tibeti Autonóm Tartományban fekvő Csengtu (Changdu) járásban követte el tettét. A férfi túlélte az önégetést, és kórházban ápolják.

Március óta tizenegy másik buddhista szerzetes gyújtotta fel magát, hogy Tibet szabadságát és a buddhisták vallási vezetője, az indiai száműzetésben tartózkodó dalai láma visszatérését követeljék. Az esetek többsége a Szecsuan (Sichuan) tartománybeli, túlnyomórészt tibetiek lakta Apa (Aba) megyében történt.

A sokasodó akciók szakértők szerint a tartomány feletti egyre szorosabb, a buddhista kultúrát fojtogató kínai ellenőrzés miatti elkeseredettségre vezethetők vissza. A dalai láma egy novemberi nyilatkozatában szintén úgy vélte, hogy a már szinte „kulturális népirtással” felérő szigorú kínai felügyelet áll az önégetések hátterében.

Meng Csien-csu (Meng Jianzhu) kínai közbiztonsági miniszter eközben körutat tett Szecsuan tartományban és felkereste Apa megyét is, ahol a biztonsági erők helyi vezetői mellett tibeti buddhista szerzetesekkel is találkozott. A minisztérium csütörtökön nyilvánosságra hozott közleménye szerint Meng felszólította a szerzeteseket, hogy vigyék tovább „a nemzet szeretetének hagyományát és a buddhizmust”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.