„Izraelt – és a világot – fenyegető legnagyobb veszély ma az iráni atomprogram. Én, egy bizonyos másik jelölttel ellentétben, nem szeretném, ha az iszlám köztársaság nukleáris fegyvert szerezne” – fogalmazott Mitt Romney, egyértelműen Ron Pault kritizálva. Az izolációt hirdető képviselő egy korábbi vita során arról beszélt, semmilyen esetben sem küldene csapatokat Iránba. Newt Gingrich egy interjú során arról beszélt, még Obama ellenében sem szívesen szavazna a veterán Paulra. A legjobban azonban Michele Bachmannak fájhat a képviselő újdonsült népszerűsége: iowai kampányfőnöke, Kent Sorenson ugyanis összepakolt, és a nagy ellenfél oldalára állt.
Paul közvetlenül nem válaszolt a kritikákra: legfrissebb beszédében is kedvenc témáiról beszélt. Hazahozná a csapatokat, megszüntetné a túlzott állami beleszólást az emberek életébe, és kihátrálna a nagy bankok mögül – „menjenek csődbe ők, ne mi” – fogalmazott. Kampánya ugyanakkor éles hangú politikai hirdetésekben támadta ellenfeleit: Gingrichet „mániás álszentséggel”, Romneyt pedig „szélkakasi következetlenséggel” vádolva. A negatív reklámok igen népszerűek a jelöltek körében: Romney és Gingrich is ezzel a módszerrel igyekszik a másikat befeketíteni, miközben mindketten mossák kezeiket és kiállnak a tiszta küzdelem mellett, a hirdetésekért ugyanis tőlük „független” politikai szervezetek felelősek.
A legújabb iowai közvélemény-kutatásból az is kiderül, Gingrich korábbi szárnyalása is csak pünkösdi királyság volt: Romney megbízhatóan visszaszerezte a vezetést (25 százalék), mögötte kevéssel lemaradva Paul (22 százalék) és a legújabb kedvenc, az államot keresztül-kasul bejáró Rick Santorum (16 százalék). Őket követi Gingrich (14 százalék), Perry (11 százalék) és Bachmann (9 százalék).
CNN (cnn.com), ABC News (abcnews.com)