A másik fővárosi repülőtérről, az Orlyról normál menetrendben indulnak a gépek. Három francia repülőtéren (Lyon, Toulouse, Roissy) kezdtek sztrájkba pénteken a biztonsági szolgálatok dolgozói. A mintegy tízezer főt alkalmazó biztonsági cégek szakszervezetei fizetésemelésről és a munkakörülmények javításáról szeretnének tárgyalásokat kezdeni, de egyelőre ezt a munkáltatók visszautasították. Ezért kedden további három repülőtér, Nizza, Mulhouse és Rennes csatlakozott a munkabeszüntetéshez, de ott az utasok egyelőre még egyáltalán nem érezhették a sztrájk hatásait.
A legnagyobb fennakadások a hétvégén Lyonban voltak, ahonnan szombaton egyetlen repülőgép sem szállt fel. Kedden mind a 150 menetrendszerű járat elindul – jelezte a lyoni repülőtér vezetősége, amely más repülőterekről „vett kölcsön” dolgozókat. A párizsi Roissy repülőtéren sem töröltek egyetlen járatot sem, de kedden délelőtt legalább egyórás késéssel indultak el a repülőgépek.
A konfliktus feloldása érdekében hétfő este több kormánytag is megszólalt. Nathalie Kosciusko-Morizet közlekedési miniszter kinevezett két közvetítőt a sztrájkolók és a munkáltatók közötti tárgyalások elindítására, annak érdekében, hogy a sztrájk mielőbb befejeződjön. A kormány azonban nem zárta ki, hogy amennyiben nincs előrelépés, kötelezni fogja a dolgozókat a munkafelvételre.
„Nem fogjuk hagyni, hogy a franciákat túszul ejtse ez a konfliktus a karácsonyi szünetben” – fogalmazott a miniszter. Hozzátette: „Ha a helyzet nem javul, a megfelelő megoldást fogjuk alkalmazni.” Ezek között lehet a munkafelvétel elrendelése, amennyiben a kormány úgy ítéli meg, hogy a sztrájk zavarja a közrendet és a közbiztonságot.
A nemzetgyűlés várhatóan januárban vitatja meg azt a kormánypárti javaslatot, amely a légi közlekedésben dolgozókat is kötelezné arra, hogy 48 órára előre jelezzék, ha csatlakozni kívánnak egy sztrájkfelhíváshoz. Ez egyelőre csak a vasúti és a városi tömegközlekedésben dolgozókra érvényes.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról