Fenyegetett helyzete miatt az ÁNT elhalasztotta a választási törvény elfogadását, amely alapján júniusban alkotmányozó nemzetgyűlést választanak az országban. Az ÁNT-t érő legutóbbi támadás az volt, amikor tüntetők szombaton házi készítésű gránátokkal megdobálták, majd elözönlötték és feldúlták a testület bengázi székházát.
Abdel-Dzsalíl a Libia al-Hurra (Szabad Líbia) televíziónak nyilatkozva kijelentette: „láthatatlan kezek” mozgatják a szálakat a legutóbbi erőszakcselekmények hátterében. „A szabadságharc befejeződése után a gyűlölet légköre uralkodott el az országon, ami nem szolgálja a nemzet érdekét. Az ÁNT-nek fenn kell maradnia. Nem akarjuk, hogy hazánk káoszba süllyedjen, kritikus a mostani időszak, nem kevésbé, mint az előző” – mondta. Elismeréssel szólt Goga döntéséről, szerinte az alelnök személyes érdekei elé helyezte a haza érdekét.
Az ÁNT az eredeti tervek szerint vasárnap bejelentette volna a választási törvény elfogadását, de ez elmaradt, és biztonsági okokból egy titkos helyen tartottak tanácskozást – közölte Szalva al-Digeili, az ÁNT jogi ügyekkel foglalkozó tagja.
„Eredetileg ma (vasárnap) bejelentettük volna a választási törvény elfogadását, de ezt el kellett halasztani január 28-ára, mert a tervezet még felülvizsgálatra szorul” – mondta Ablerrazak al-Aradi, az ÁNT egy másik tagja.
Azért kellett elhalasztani a törvény végső formába öntését, mert annak tervezetét több civil szervezet és szakértő is vitatta, egyebek között azon rendelkezése miatt, hogy a nemzetgyűlésben a képviselői helyek 10 százalékát fent kell tartani a nők számára.
„Az ÁNT hajlik arra, hogy feladja ezt a részt, mert sokan ezt követelik. Az emberek nem fogadják el a pozitív diszkrimináció elvét” – mondta al-Aradi.