Letiltják a külföldi internetes oldalakat

Január 6-tól törvénytelen lesz a fehérorosz polgárok, illetve az országban élők számára külföldi domaint vagy szolgáltatást elérni.

BL
2012. 01. 03. 22:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A cikk szerint az erről szóló új törvény január 6-án lép hatályba. Törvénytelen lesz a fehérorosz polgárok, illetve az országban élők számára külföldi domaint vagy szolgáltatást elérni. Tilos lesz továbbá internetes oldalakra kapcsolódni azzal a szándékkal, hogy külföldi szolgáltatást vegyenek igénybe, üzleti levelezést folytassanak vagy akár az elektronikus postát (e-mail) használják. A törvény megsértése vétségnek számít majd, de esetenként 125 amerikai dollárnak megfelelő pénzbírsággal sújtják. A vállalkozásoknak eleget kell tenniük a törvény előírásainak.

Sokan attól tartanak, hogy a külföldi domainekkel folytatott üzleti tevékenységet is fel kell adni. A jogszabály a vállalkozásokat célozza meg, de annak homályos megfogalmazása számos problémát jelenthet az átlagembereknek is. Felmerülhet például, hogy a külföldi cégek reklámjaira való kattintás törvénytelen lesz-e az új szabályozás szerint.
A törvény felhatalmazást ad a kormánynak, hogy tiltólistát állítson össze azokról az internetes oldalakról, amelyeket az országban majd nem lehet elérni. A szabályozásnak ez a része homályos, mert csupán a „szélsőséges” tartalmakra utal. Az amerikai kongresszus könyvtára élesen bírálta a törvényt, mert az szerinte számos jogi problémát vethet fel az internetes oldalak számára szerte a világban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.