Előzőleg a dpa német hírügynökség azt jelentette, hogy a megbeszélésen Görögországról és Magyarországról is szót ejtettek. Steffen Seibert szerdán sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva csupán annyit mondott: „az egyik téma Görögország volt”, és a német kormány úgy véli, hogy az IMF-re nagy szükség van a görög válság és a hasonló helyzetek kezelésében, mert a nemzetközi pénzügyi szervezet jelentős tapasztalatot szerzett ezen a területen.
Seibert hangsúlyozta: az IMF vezetője nem hivatalos látogatáson járt a kancellárnál. A találkozó informális jellegű volt, ezért a megbeszélés tartalmáról nem közölnek részleteket. Hasonlóképpen fogalmazott az IMF is egy keddi közleményben, amelyben azt írták, hogy Lagarde a kancellár mellett más német tisztségviselőkkel, köztük Wolfgang Schäuble pénzügyminiszterrel és Philipp Rösler gazdasági miniszterrel is találkozik Berlinben, szerdán pedig Párizsban Nicolas Sarkozy francia elnökkel cserél eszmét, és ezeknek a megbeszéléseknek a tartalmáról nem adnak felvilágosítást.
Christine Lagarde Magyarország képviselőivel csütörtökön találkozik Washingtonban, az IMF székhelyén, ezt a washingtoni magyar nagykövetség közölte a hét elején. A hivatalos tárgyalások előkészítésére és az előzetes álláspontok egyeztetésére Washingtonba utazott delegációt Fellegi Tamás, a Magyarország és a nemzetközi pénzügyi szervezetek közötti tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter vezeti.
Közelebbinek tűnik a megállapodás Magyarország és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) között, mint korábban, de ez sem jelenti feltétlenül, hogy a tárgyalások gyorsan eredményre vezetnek – vélekedtek londoni felzárkózó piaci elemzők keddi helyzetértékelésükben. Mint az MNO korábban beszámoltróla, január 20-án, vagyis jövő pénteken találkozik Olli Rehn, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi kérdésekben illetékes alelnöke Fellegi Tamással.