A találkozót követően a néppárti politikus egy átfogó európai kiberbiztonsági stratégia fontosságára hívta fel figyelmet, ám rámutatott, hogy a tagállamok eltérő védelmi képességeiből adódóan szükség lehet testre szabott fejlesztési és felkészítési programokra.
A bizottságban helyet kaptak többek között az Európai Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség, az Europol, az Európai Külügyi Szolgálat, az Európai Bizottság és az Európai Tanács, a német belügyminisztérium, valamint a magánszektor fontos szereplői. A tanácsadó testület fő célkitűzése a döntéshozók és a szakértők közötti folyamatos eszmecsere biztosítása s az átfogó európai kiberbiztonsági stratégia kidolgozása. A közös politika fókuszában áll az információcsere, a kritikus infrastruktúrák védelme, a nemzeti hálózatbiztonsági központok megerősítése és az együttműködés előmozdítása a katonai és a belbiztonsági szereplők, valamint az állami és a magánszektor között.
Hankiss Ágnes közleményében hangsúlyozta, hogy mivel az egyes tagállamok igen eltérő képességekkel rendelkeznek a védekezésben, át kell gondolni, hogyan lehet segíteni a felkészülésben azokat, akik még nem rendelkeznek a védekezés leghatékonyabb és legkorszerűbb eszközeivel. Ez azért is fontos, mert bár a tudásszint tagországonként különböző, az adatbázisok azonban sok tekintetben közösek, a „gyöngébb láncszemek” a közös védelmi erőfeszítéseket is veszélyeztethetik – mutatott rá Hankiss Ágnes, az Európai Parlament állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottságának tagja.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben