A rendőrök a nap folyamán elfoglalták az Indiai-óceánon fekvő állam tévészékházát. Az államfő már benyújtotta lemondását és a hatalmat átadta Mohamed Vahíd Haszan Manik alelnöknek. A nemzethez intézett televíziós beszédében Nasíd azt mondta, azért távozik, mert nem akar vaskézzel kormányozni. „Ebben a helyzetben jobb lesz az országnak, ha lemondok” – tette hozzá.
Egy helyi lapnak dolgozó újságíró neve elhallgatását kérve azt mondta, a tévé körül álló rendőrök arról számoltak be, hogy az épületet ellenőrzésük alá vonták. Korábban egy, az elnökséghez közeli forrás még arról számolt be, hogy a történtek ellenére az államfő kitart, és nem szándékozik lemondani.
Nasíd, aki korábban ellenzékiként többször volt börtönben, négy évvel ezelőtt, 2008-ban átütő győzelmet ért el az elnökválasztásokon. Ő volt az ország első demokratikusan megválasztott államfője. Kampánya során az embereknek azt ígérte, hogy teljes demokráciát teremt az országban. Az ellenzék most azért kezdte támadni, mert őrizetbe vétetett egy bírót, akiről azt állította, hogy a szigeteket 30 évig vaskézzel kormányzó Maumun Abdul Gajum elnök embere. Azzal is vádolta őt, hogy előnyben részesítette az ellenzéki vezetőket.
A legfelsőbb bíróság és a főügyész hiába kérte az államfőtől a bíró szabadon bocsátását. Az államfő ellen már tavaly tavasszal is kirobbantak tiltakozások, de azokat sikerült elfojtani. Kormányát rendszeresen vádolták korrupcióval és azzal, hogy rosszul kezeli az ország pénzügyeit. Csütörtökön küldöttség élén a szigetországba várják Oscar Fernández-Tarancót, az ENSZ-főtitkár politikai ügyekben illetékes helyettesét, hogy közvetítésével tárgyaljanak a politikai válság megoldásáról. A Maldív-szigetek 1192 korallszigetből áll, 278 ezres lakosságát kizárólag muzulmánok alkotják. Évente mintegy 600 ezer turista keresi fel, ebből származik az ország jövedelmének az egyharmada.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot