A 193 tagú testület 137:12 arányban szavazott a határozat mellett, 17 ország tartózkodott. Oroszország és Kína, amely a Biztonsági Tanácsban megvétózott egy hasonló határozattervezetet, ezúttal is nemmel szavazott, s Irán is csatlakozott hozzájuk.
A Közgyűlés határozatai nem kötelező érvényűek, de fontos kérdésekben tükrözik a világ közvéleményének álláspontját. A csütörtökön elfogadott határozatot Egyiptom nyújtotta be 27 állam – köztük arab országok, valamint az Egyesült Államok és Nagy-Britannia – nevében.
A Közgyűlés elítélte az „emberi jogok elterjedt szisztematikus megsértését” Szíriában. Madzsid Abdelazíz egyiptomi ENSZ-nagykövet kijelentette, hogy megengedhetetlen az erőszak eszkalációja. „Követeljük, hogy a szíriai kormány fogadja el az arab és a szíriai népek követelését és vessen véget a vérontásnak” – mondta.
Bassár Dzsaafari szíriai ENSZ-nagykövet a szavazást megelőzően úgy nyilatkozott, hogy a határozatot a szélesebb körű közel-keleti konfliktus motiválta, és indokolatlan beavatkozást jelent Szíria belügyeibe, illetve hogy néhány kezdeményező ország ez által „szeretné rendezni számláját” Szíriával. Dzsaafari hangoztatta, hogy néhány tagállam a dokumentummal „fegyveres terroristacsoportokat” kíván fedezni, s mint mondta, a határozat tíz nappal azelőtt született, hogy a hazájában népszavazást tartanak a „modern és demokratikus szíriai állam” új alkotmányáról.
Oroszország képviselője azzal indokolta elutasító szavazatát, hogy a világszervezet nem fogadta el a Moszkva által kezdeményezett módosításokat. Kínai kollégája egyetértett a szíriai ENSZ-nagykövettel, hogy a határozat beavatkozást jelentene egy szuverén ország belügyeibe. Az amerikai ENSZ-nagykövet szerint viszont a határozat azt üzente Szíria népének, hogy nincs egyedül.

Itt a megrázó felvétel arról, ahogy a tatabányai áruházban betörik egy férfi fejét - videó