Milan Panic a közelmúltban részt vett a Mlagyan Dinkity vezette Szerbia Egyesült Régiói nevű politikai tömörülés gyűlésén. Arra a kérdésre, hogy a küszöbön álló szerbiai választási kampányban ezt a pártot támogatja-e, kijelentette a lapnak: Dinkity felkérte őt, hogy segítsen neki, adjon tanácsokat, és az üzletember a politikussal folytatott beszélgetés során meggyőződött arról, hogy egyetért vele a problémák kezelését illetően.
Panic emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió elsősorban a korrupció miatt bírálja Szerbiát. „Ez olyan rendszer, amelyben még a tisztességes emberek is bűnözőkké, tolvajokká válnak. A korrupció beleivódott a rendszerbe, egy ilyen rendszerben a tisztességes ember is korrumpálttá válik. Ez a legfőbb oka annak, hogy az Európai Uniónak nagy problémái vannak Szerbiával. A politikai rendszer tehát nem jó” – fogalmazott.
Szerinte Szerbiában komoly ellenzék sincsen, „valamennyien ugyanazt ígérik, és egyesek közülük – hadd ne említsek neveket – egyszerűen megnevettetnek, amikor olyanokat ígérgetnek, hogy bezzeg ha ők kerülnek hatalomra, akkor Szerbiát 100 milliárd dolláros beruházásokhoz juttatják. Mindebből nem tudok más következtetést levonni, minthogy azt hiszik: az egész szerb nép hülye. Olyanokat ígérgetnek, hogy emelni fogják a fizetéseket, javítani fogják az életkörülményeket. Ezek egyértelmű hazugságok. Amíg nem változik meg a rendszer, addig Szerbiában semmit sem lehet megváltoztatni” – mondta nyilatkozatában Panic.
A volt jugoszláv miniszterelnök úgy véli, hogy „először a jog- és az igazságügyi rendszert kellene megváltóztatni… Ha még emlékeznek rá, miniszterelnökként húsz évvel ezelőtt ehhez fogtam hozzá, de nem hagyták, hogy befejezzem. Azután itt vannak a gazdasági törvények. Véleményem szerint Mlagyan Dinkity elég sokat tett ezen a téren, de nem eleget. Egy rossz rendszerben a jó lépéseknek sincs esélyük a sikerre” – véli Panic, hozzátéve: Szerbiának ezért „előbb vagy utóbb hátat fordítanak a külföldi befektetők”.
„Szerbiának erős ellenzékre van szüksége, és én az ellenzék megfelelő hangja vagyok. Ezt egyébként a milosevityi időkben is bebizonyítottam” – hangsúlyozta Panic, aki szerint a „koszovói kérdés megszűnik létezni, ha Szerbia és Koszovó is uniós taggá válik”.
A Kaliforniában élő Milan Panic a szocialista Jugoszláviát felváltó Jugoszláv Szövetségi Köztársaság első miniszterelnöke volt 1992 júliusától 1993 februárjáig.