A legújabb „jelöltek” közt szerepel Jeb Bush, az egykori elnök öccse, és a színtéren újra feltűnő Sarah Palin is. Az ifjabb Bush azon elnökjelölti favoritok közé tartozott, akik végül nem léptek be a versenybe. Sokan pedig úgy vélték, személyében a klán harmadik tagja is beülhetne az elnöki székbe: Jeb Florida kormányzójaként komoly népszerűségre tett szert az államban, mely novemberben az országos választás sorsát is eldöntheti.
A korábbi favorit most kifejezte elégedetlenségét a jelenlegi mezőnnyel szemben, amiből többen rögtön arra következtettek, hogy Bush az induláson gondolkodik.
„Azt hiszem, ideje lenne, ha a jelöltek észrevennék, hogy nem csak az előválasztások szavazóit kell megnyerniük. Jelenlegi szélsőséges retorikájuk elijeszti azokat a függetleneket, akiknek voksaira mindenképp szükségünk lesz novemberben – fogalmazott egy texasi rendezvényen Bush. Az egyre eldurvuló hangnemet tekintve is volt néhány keresetlen szava. – Én konzervatívnak tartottam magam. Aztán elkezdtem nézni ezeket a tévés vitákat, és rá kellett jönnöm, hogy ha ezek az emberek is annak tartják magukat, miközben hajlandók ilyen gátlástalanul a választók félelmeire és érzelmeire játszani, akkor itt valami nagy baj van. És nem hiszem, hogy velem” – magyarázta. Nem ő azonban az egyetlen, aki a jelenlegi döntésképtelenséget látva meglengette visszatérését.
Az egykori alelnökjelölt és Tea Party-kedvenc Sarah Palin is arról beszélt, szívesen „besegítene”, ha a párt végül döntésképtelenné válna az egyértelmű többséggel rendelkező jelölt hiánya miatt. Nem csupán Bushról és Palinról pletykálnak hasonlókat. Mitch Daniels indianai,Chris Christie New Jersey-i kormányzó és Paul Ryan képviselő is volt már a republikánusok képzeletbeli „fehér lovagja”.
(Fox News, Foxnews.com)