Azonban bárki győz is, a miniszterelnök továbbra is az uralkodó asz-Szabáh család valamelyik tagja lesz, és – mint eddig – birtokolni fogja a legfontosabb tárcákat, a védelmit, a belügyi és a külügyit. Szavazni több mint 400 ezer ember jogosult, akiknek az 54 százaléka nő. A 286 jelölt között 23 nő van. A szavazóurnákat közép-európai idő szerint 18 órakor zárják be. Az eredmény péntek reggel várható.
Kuvait az egyetlen Perzsa-öböl menti arab ország, amelynek választott parlamentje van. Ennek feladatkörét az egykamarás nemzetgyűlés (Madzslisz al-Umma) látja el, amelynek ötven tagját négy évre választják meg. (A nemzetgyűlésnek van még 15 hivatalból delegált tagja is ugyancsak négyéves időtartamra.) A 2005-ben módosított választási törvény értelmében a nők is szavazhatnak, s jelöltként is indulhatnak (2009-ben 4 nő is bekerült már a törvényhozásba).
Politikai pártok működését ugyan törvény nem tiltja, de gyakorlatilag inkább politikai szerveződések működnek, s képviseltetik magukat a parlamentben. A legutóbbi, 2009. május 16-i választásokon 25 szunnita törzsi képviselő került be a parlamentbe, míg a síita muzulmánok 9, a liberálisok 7, a függetlenek 6, a szalafita iszlámisták pedig 3 képviselői helyhez jutottak. A kormányt a korábbi miniszterelnök, Nasszer Mohamed asz-Szabah alakította meg, aki azonban az „arab tavasz” kiváltotta tüntetéshullám hatására 2011. november végén lemondott. Kiírták az előre hozott választásokat, s az átmeneti időszakra Dzsáber Mubarak asz-Szabáh sejk addigi védelmi miniszter lett az ügyvezető kormányfő.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok