A német konzervatív újság idéz a Bundestag tudományos szolgálatának dokumentumából, amelyből kitűnik, hogy a mandátumuk lejárta előtt hivatalból távozó államfőknek csak akkor jár tiszteletdíj – amelynek összege jelenleg évi 199 ezer euró –, ha politikai vagy egészségi okból mondanak le. A többoldalas tanulmány alaposan körüljárja, mi értendő politikai ok alatt, és arra a következtetésre jut: „az államfő magántermészetű viselkedésére visszavezethető okok nem képeznek olyan alapot, amely politikainak minősül” a szövetségi elnökök nyugellátását szabályozó törvény szempontjából.
Igazság
A Die Welt online változatának olvasói az eddig napvilágra került tények ismeretében elsöprő többséggel Wulff távozását akarják. Az internetes szavazáson részt vett 6140 olvasó közül 91 százalék úgy véli, hogy a szövetségi elnöknek le kellene mondania. Hét százalék szerint nem kell lemondania, viszont „álljon elő végre a teljes igazsággal”. Két százalék nem tudott választ adni a kérdésre.
Védelem
A másik konzervatív német napilap, a Frankfurter Allgemeine Zeitung az ARD televízió vasárnapi talkshow-műsorában fellépett egykori CDU-főtitkár szereplésével foglalkozik a Wulff-ügy kapcsán. Peter Hintze igazi védőbeszédet mondott az államfő mellett, támadva „az élősdi sajtóbeszámolókat” az államfő „kis burgwedeli otthonáról”, úgyhogy az embernek önkéntelenül is a néhai Franz Josef Strauss hírhedt, az újságírókat dongólegyekhez hasonlító kiszólása jutott az eszébe – írta a FAZ.
Kemény szavak
A Die Welthez csatlakozva a másik újság is megpendíti a lemondás esetén Wulffra leselkedő anyagi veszteség lehetőségét. Mihez kezdhetne akkor a bukott államfő? Talán ügyvédként vagy vállalati tanácsadóként hasznosíthatná képességeit, hasonlóan Gerhard Schröder exkancellárhoz, aki az Északi Áramlat földgázvezetéket építő német–orosz konzorciumban kapott jól fizető állást? „Aligha – idézte a FAZ az ARD talkshow vezetőjének, Günther Jauchnak a szavait, – tőle még egy darab kenyeret sem vásárolna senki.”