A Kreml csütörtökön újabb egyeztetéseket kezdeményezett a szíriai rendezésről. Bővebben>>> Hillary Clinton eközben már arról beszélt, hogy a fordulat a küszöbön áll. Bővebben>>>
A londoni székhelyű szervezet szerint a családdal Hama tartomány Kfar al-Ton nevű falujában végeztek, amikor a rendszer fegyveresei megrohanták a települést. Ugyanebben a központi tartományban még négy halálos áldozat van, köztük egy négyéves kislány és egy 12 éves kisfiú.
A rendszer elleni felkelés egyik központjának számító déli Deraa városban kilenc civil, köztük egy gyerek vesztette életét, de közben szökött katonák megölték a reguláris erők öt tagját is.
Szétverték az egyetemistákat
Az ország második legnagyobb városában, az északi Aleppóban, ahol eddig nem volt komoly mozgolódás a rendszer ellen, a helyi egyetemen kétezres tüntetés volt a campuson belül, de a rendőrség ott is a diákokra támadt, és könnygázt vetett be ellenük.
Egy helyi ellenzéki aktivista arról számolt be, hogy a biztonságiak „elektromos botokkal” verték a diákokat és diáklányokat. A tanulók közül sokan Idlíbből és Hamából származnak, és nagyon fel vannak háborodva az ott alkalmazott erőszak miatt – mondta, hozzátéve, hogy negyven diákot elhurcoltak.
Holttestekre bukkantak
Idlíbben egy Dzsabal al-Zauja nevű börtönben 17 holttestre bukkantak, akiket még nem azonosítottak, de a helybéliek szerint a többségük szökött katona volt.
A harckocsikkal és tüzérséggel ostromolt Homszból nem érkezett hír halálos áldozatokról, de korábban a Szíriai Forradalom Általános Bizottsága nevű csoport közölte, hogy nem tudják elérni az ottani aktivistáikat. A bombázott területeken belül minden kommunikációs kapcsolat el van vágva – mondta egy társuk. A Homsz közelében lévő Rasztant a hadsereg nem tudta elfoglalni, mert szökött katonák heves harc árán megvédték. Bővebben>>>
Kofi Annan volt ENSZ-főtitkár a legesélyesebb az ENSZ és az Arab Liga szíriai ügyekkel foglalkozó különmegbízottjának posztjára – közölték csütörtökön diplomáciai források. ENSZ-diplomaták a ghánai Annan mellett Martti Ahtisaari volt finn elnököt emlegetik még a leggyakrabban, mint a tisztség várományosát. A különmegbízott személyét várhatóan pénteken nevezik meg a Tuniszban tartandó nemzetközi értekezleten, amelyre több mint ötven ország delegációját várják. Annan 1997 és 2006 között töltötte be az ENSZ főtitkári tisztségét, s 2001-ben kapott Nobel-békedíjat megosztva a világszervezettel. Ahtisaari 2008-ban részesült Nobel-békedíjban az Indonéziában, Namíbiában, Észak-Írországban és Koszovóban végzett közvetítői tevékenységéért.