A Mehr jelentése szerint a letartóztatottak a BBC-nek dolgoztak, valamint iráni újságíróknak segítettek a továbbképzésükben, külföldi utazásuk megszervezésében, munkalehetőséghez jutásukban. A hírügynökség idézett egy meg nem nevezett tisztségviselőt, aki szerint az illetők 2009 óta végezték ezeket a tevékenységeiket. A jelentésben nem szerepelt, hogy hányan vannak az állítólagos letartóztatottak, és hogy név szerint kik ők.
A BBC londoni központja közleményt adott ki erre reagálva, és azt írta: „a jelentés nyugtalanító mindazok számára, akik hisznek a szabad és független médiában”. Hozzátették, hogy Iránban nincs iráni munkatársuk vagy informátoruk.
Irán októberben szabadon engedett két filmes újságírót, akiket hasonló vádak miatt börtönöztek be. Teherán azzal vádolja a BBC-t, hogy titokban a brit hírszerzésnek dolgozik, és hogy iráni másként gondolkodókat alkalmaz.
A BBC pedig a múlt héten azzal vádolta meg Iránt, hogy rágalmazza fárszi nyelvű szolgálatának munkatársait, és ezáltal megfélemlíti őket, valamint hogy bebörtönzi hozzátartozóikat.

Így győzhet Orbán Viktor Brüsszelben – Menczer Tamás szerint