Niger nyugati részén – ahová eddig tizenötezer mali menekült érkezett – amúgy is nehéz a helyzet az aszály és a gyér termés miatt. Chinadoger falunak kevesebb mint 1700 lakója van, s most több mint 6500 ember tartózkodik itt, többnyire mali családok, akik mindenüket hátrahagyták, amikor elmenekültek otthonaikból.
A menekültáradat január 26-án kezdődött, s azóta az érkezők száma napról napra nő, mondta el egy helybeli. Bár továbbra is befogadják az érkezőket, már sokkal többen vannak, mint amennyinek szállást és élelmet tudnak nyújtani. A menekültek ellátását a nigeri kormány élelmiszersegéllyel is támogatja.
A mali hadsereg és az Azawadi Nemzeti Felszabadító Mozgalom (MNLA) tuareg lázadószervezet között dúló harcok elől 44 ezren menekültek el Maliból a szomszédos országokba, elsősorban a Burkinai Köztársaságba, Mauritániába és Nigerbe az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága szerint. Az MNLA a Mali északi részén fekvő Azawad régió függetlenségéért harcol. A Nyugat-afrikai Államok Gazdasági Közössége (ECOWAS) február 17-ei csúcstalálkozóján a térség vezetői elítélték a szakadár lázadást.

Szijjártó Péter: Új gázerőmű építéséről és magyar kőolajmező feltárásáról állapodtunk meg Törökországgal