Kim Gje Van, az észak-koreai külügyminiszter első helyettese – aki Glyn Davies amerikai nagykövettel, a bécsi székhelyű nemzetközi szervezetekkel, így a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel kapcsolatot tartó amerikai misszió vezetőjével csütörtökön ül majd tárgyalóasztalhoz – a pekingi repülőtérre történő megérkezését követően nem nyilatkozott a sajtónak.
A találkozótól – amely nyolc hónapon belül a harmadik, de Kim Dzsong Il észak-koreai vezető halála óta az első kapcsolatfelvétel lesz – Washington azt reméli, hogy fényt derít arra, vajon az új phenjani vezetés hajlandó-e korlátozni nukleáris programját. Szakértők szerint a megbeszélésektől aligha várható áttörés.
Phenjan 2005-ben, a hatoldalú – Észak- és Dél-Korea, Kína, Japán, Oroszország és az Egyesült Államok között folyatott – tárgyalásokon elért megállapodás értelmében beleegyezett, hogy segélyekért cserébe lemond nukleáris programjairól. A kommunista rezsim azóta két ízben is végrehajtott nukleáris kísérleti robbantást, és közölte, hogy a korábban ismert plutóniumprogramja mellett urándúsítással is foglalkozik.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője