Busan város bírósága a 39 éves Do Hanjungot és a 45 éves Dzsang Junsimet olyan dokumentumok miatt ítélte el, amelyek dicsérték a phenjani rezsimet és az amerikai csapatok Dél-Koreából való kivonását szorgalmazták. Az ítélet szerint az alkotmány biztosítja ugyan a szólásszabadságot, ezek a garanciák azonban a demokratikus rend és a nemzetbiztonság fenyegetése esetén nem érvényesek.
A vitatott nemzetbiztonsági törvény szigorúan tiltja a „kormányellenes szervezetek” dicséretét, valamint „államellenes” közlemények közzétételét. Múlt héten azért tartóztattak le egy dél-koreai férfit, mert Szöul központjában gyászoltárt akart emelni Kim Dzsong Il nemrég elhunyt észak-koreai vezetőnek.
Jogvédő csoportok szerint a nemzetbiztonsági törvényt mostanában egyre inkább a kormány bírálóinak elhallgattatására használják fel, ezért a jogszabály reformjára vagy eltörlésére szólították fel a dél-koreai vezetést. Az Amnesty International emberi jogi szervezet elsősorban azt kifogásolta, hogy a jogszabály jelentősen csorbítja a szólásszabadságot.
A két szomszédos ország elméletileg még mindig háborúban áll egymással, mivel az 1950 és 1953 között zajló koreai háború fegyverszünettel, nem pedig békeszerződéssel ért véget.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban