A Magyar Koalíció Pártjának (MKP) volt elnöke az Új szó című szlovákiai magyar napilap választási stúdiójában szerdán tartott vitában hat politikust nevezett meg, akiktől ilyen döntést várna el. „Mikulás Dzurinda, akinek a neve többször szerepel a Gorilla-dossziéban problematikus politikusként, Ivan Miklos, Bugár Béla, Rudolf Chmel, Pavol Hrusovsky és Robert Fico lehetne az a hat ember, akinek ilyen lépést kellene mérlegelnie” – jelentette ki Csáky.
A vita másik résztvevője, Simon Zsolt (Most-Híd) földművelésügyi és régiófejlesztési miniszter nem értett egyet ezzel a felvetéssel. „Találkozott ott Robert Fico, Bubeníková asszony a vagyonalaptól, találkozott ott Malchárek és a Pentából Hascák, a többiek nem voltak ott, ezt az irat nem igazolja” – reagált Simon Zsolt, utalva azokra az állítólagos találkozókra, amelyeket egy pozsonyi lakásban tartottak a Gorilla-dosszié szerint. Hozzátette, hogy a társadalomban tapasztalható bizalomvesztést nem kellene csak a Gorilla-ügyre szűkíteni.
Megállíthatná a jobboldal a választások előtti „ledarálódását”, ha azok a politikusok, akiket sorban hallgatnak ki a Gorilla-ügyben, nem indulnának a választási listákon – vélekedett Csáky Pál, aki szerint a választók nagyobb arányban mennének el szavazni, ha ilyen módon megtisztulna a politikai élet.
Teljes mértékben ki kell vizsgálni a Gorilla-ügyet, és nem kell spekulációkhoz folyamodni – jelentette ki a felvetés kapcsán Simon Zsolt. Rámutatott: vannak politikusok, akik hiteltelenné váltak azzal, hogy hazug politikát folytattak, és vannak politikai erők, amelyek megmutatták, hogy milyen teljesítményt tudnak nyújtani.
Az MKP volt elnöke elmondta, hogy 2006-ban egy tárgyalás során Robert Fico azt mondta neki: „Tegnap volt itt nálam két kollégátok, akik azt mondták, hogy az MKP nem lép be semmilyen kormányba ha nem kapja meg a közlekedési minisztériumot és az autópálya-építést”. Csáky hozzátette: ekkor nagy patáliát csapott a pártban, emiatt váltották le Bugár Bélát az elnöki posztról.
Simon Zsolt válaszában visszautasította Csáky Pál kijelentését. Kijelentette, hogy Csáky Pál volt az, aki hazugságra alapozta a politikát, és az MKP-nál a hazugság munkamódszerré vált.