„Az emberek Isten törvényének alkalmazását követelik!„,„A Korán az alkotmányunk!”, „Se nem világi, se nem tudományos, Tunézia iszlám állam!„ – kiáltozták a tiltakozók.
A megmozdulás résztvevőinek többsége az iszlám gyökereihez való visszatérést hirdető szalafistákhoz tartozott, ami abban is megnyilvánult, hogy a nők és a férfiak külön csoportban tüntettek.
A csaknem 11 millió lakosú Tunéziában jelenleg is tart az új alkotmány kidolgozása. Az iszlamisták azt követelik, hogy az alaptörvénybe kerüljön bele az a kitétel, amely szerint a saría a törvénykezés fő forrása. A parlamentben, ahol meghatározó a mérsékelt iszlamista Ennahda párt, ádáz vita alakult ki a kérdés körül.
A Nyugatot és a helyi liberális erőket aggasztja, hogy egyre erősebb az iszlamisták befolyása ott, ahol az „arab tavasz” során megdőltek a diktatúrák. Egyiptomban a Mubarak-korszak utáni első választásokat az iszlamista Muzulmán Testvériség pártja nyerte, míg második helyen a keményvonalas an-Núr végzett. Líbiában Musztafa Abdel-Dzsalíl, az Átmeneti Nemzeti Tanács vezetője egy olyan jogállam felépítését ígérte a népnek, amelyben a törvénykezés alapját a saría fogja képezni.