„Megpróbáljuk elhagyni a reklámköltségeket (...) Nem lesznek plakátok, nem akarjuk beszennyezni városainkat” – közölte kedden Fofi Jenimata, a szocialista párt szóvivője. A Pánhellén Szocialista Mozgalom (PASZOK) vetélytársa, a konzervatív Új Demokrácia hasonló értelemben nyilatkozott, amikor közölte, hogy kampányában tiszteletben tartja azokat a „nehézségeket”, amelyekkel görög állampolgárok milliói kénytelenek szembesülni. Közleményében egyebek között azt írta, hogy nem nyit „választási központokat”, hanem e célra megelégszik magánlakásokkal.
A politikai menetrend szerint 2013 őszén esedékes parlamenti választásokat a válság miatt két évvel előre kellett hozni. Hivatalosan még nem jelentették be az időpontot, de a legvalószínűbb, hogy a voksolást május 6-án tartják. A görögországi demokrácia 1974-es helyreállítása óta ez a két párt váltogatta egymást a hatalomban. A kampányokban rendszerint igen sok pénzt költöttek. Bár állami szubvencióban részesülnek, nagymértékben eladósodtak a bankok felé, adósságukat egyenként százmillió euróra becsülik.
A két fő vetélytárs november óta a koalíciós kormány része, amely azért alakult meg, hogy megszerezze Görögország számára az újabb segélycsomagot, és ennek fejében újabb takarékossági intézkedéseket léptessen életbe.
Mint azt megírtuk, Angela Merkel szerint hatalmas politikai hiba lenne hagyni, hogy az adósságválsággal küzdő Görögország elhagyja az eurózónát. A görögök nagy többsége azt szeretné, ha Görögország továbbra is az euróövezet tagja maradna – mondta korábban a The Financial Timesnak a görög miniszterelnök, aki szerint rövid időn belül fellendülés kezdődik a görög gazdaságban.