A japán kormány közölte, hogy három börtönben – Tokióban, Hirosimában és Fukuokában – hajtották végre a halálos ítéleteket. A kivégzettek egyike 13 évvel ezelőtt öt embert ölt meg egy vasútállomáson, a másik kettő pedig rablás közben gyilkolt. A szigetországban csaknem két éve nem volt kivégzés. Az iparilag legfejlettebb országok közül az Egyesült Államokon kívül csak Japánban van halálos büntetés. Tavaly senkit nem végeztek ki, ezért méltatta is Tokiót jelentésében az Amnesty International jogvédő szervezet.
Ogava Tosió igazságügy-miniszter miután nemrégiben átvette a tárca vezetését, kijelentette, hogy nem fog tétovázni a kivégzések elrendelésében. „A japán lakosság támogatja a halálbüntetést, és nekem teljesítenem kell a kötelességemet” – mondta. A kormány felmérése szerint a lakosság 86 százaléka támogatja a halálbüntetést.
A japán igazságügyi minisztérium adatai szerint a szigetországban jelenleg 132 halálraítélt várja sorsát. A legismertebb közülük Aszahara Soko, az Aum Sinrikjo (Legfőbb Igazság) szekta vezetője, akinek utasítására 17 évvel ezelőtt szarin ideggázos támadást hajtottak végre a tokiói metróban. Az akcióban tizenhárman meghaltak, és 5500-an egészségkárosodást szenvedtek.

A díler menekülés közben próbálta eltüntetni a bizonyítékot – nem sikerült