Abdullah asz-Szenússzit a mauritániai főváros, Nuáksút repülőterén fogták el, miután oda egy, a marokkói Casablancából érkező járattal megérkezett. A volt líbiai kémfőnök hamisított mali útlevéllel utazott. Egyelőre nem lehet tudni, hogy Mauritánia kiadja-e őt Líbiának. A 62 éves Szenússzit, aki egyébként a néhai diktátor sógora, a Kadhafi-rezsim egyik kulcsfigurája volt, a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) is körözi. Közvetlen szerepet játszott tavaly a Kadhafi-ellenes felkelés letörését célzó erőfeszítésekben. Az ICC Szeif al-Iszlámmal, Kadhafi egyik fiával együtt emberiesség elleni bűncselekmények elkövetésével vádolja. A líbiai külügyi szóvivő szerint a volt kémfőnök elfogásáról szóló hírt hivatalosan nem erősítették meg.
Kadhafi fiát, Szeif al-Iszlámot novemberben fogták el líbiai felkelők a dél-líbiai sivatagban. Azóta a világtól elzárva tartják fogva, és a líbiai hatóságok közlése szerint Líbiában fogják bíróság elé állítani, annak ellenére hogy az ICC ellene is elfogatóparancsot adott ki. Elfogása idején több líbiai tisztségviselő azt állította, hogy vele együtt Szenússzit is őrizetbe vették, és a dél-líbiai Szabha városában őrzik. Később azonban kétségek merültek fel ezzel az állítással kapcsolatban, és a volt kémfőnök holléte eddig ismeretlen volt. Líbiában sok települést, várost helyi „forradalmi milíciák” tartanak ellenőrzésük alatt, amelyekre a tripoli kormánynak alig van befolyása.
Szenússzit egy párizsi esküdtbíróság 1999 márciusában távollétében életfogytiglani börtönre ítélte az UTA francia légitársaság gépe elleni merényletben való bűnrészesség vádjával. A DC–10-es repülőgép ellen 1989-ben, Niger fölött végrehajtott pokolgépes robbantásban a gépen utazó valamennyi személy, összesen 170 ember szörnyethalt.

Érettségi: kezdődnek az írásbeli vizsgák, rekord születhet idén