EP: lépés az egységes szabályozás felé

Megszavazta az Európai Parlament csütörtöki plenáris ülésén a felelős vállalatirányítás uniós kereteiről szóló jelentést.

WL
2012. 03. 29. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a témában rendezett plenáris vitában a képviselő üdvözölte, hogy a jelentés „kifejezetten sok területet érint, így például a javadalmazást, a menedzsment összetételét és a nők vállalatvezetői ambícióira vonatkozó szabályozási kérdéseket is”.

„Az új szabályozás amellett, hogy összhangban áll a pénzügyi szolgáltatásokat végző vállalatok vállalatirányítási rendszerével, egyúttal támogatja, hogy a vállalatok magatartási normáit nemzeti szinten határozzák meg” – mutatott rá felszólalásában a magyar képviselő.

Az elfogadott szöveg kezdeményezéseket tartalmaz a nők igazgatótanácson belüli arányosabb képviseletére is, melyek értelmében a nők aránya a vezető testületekben 2015-ig 30 százalékra, 2020-ig pedig 40 százalékra nőhet.

Pelczné Gáll Ildikó jelezte azt is, hogy kezdeményezésére került a jelentésbe az a kitétel, miszerint az Európai Bizottságnak ki kell dolgoznia egy iránymutatási csomagot az egyéb, nem tőzsdén jegyzett vállalatok, így valamennyi kis- és közepes vállalat számára.

A szocialista EP-frakció azt jelentette be, hogy nem szavazta meg a jelentést, mert az „nem kezeli a válság gyökereit”. Ez a képviselőcsoport egyebek között azt kifogásolta, hogy a szabályozás nem tér ki a dolgozók vezető testületi részvételére, illetve más fontos szabályozási kérdésekre. Ők is üdvözölték ugyanakkor a nők kötelező arányára vonatkozó szabályozás beillesztését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.