A volt massachusettsi kormányzónak szüksége volt erre a győzelemre, mivel az ugyancsak keddi alabamai és mississippi előválasztáson Rick Santorum volt pennsylvaniai szenátor és Newt Gingrich volt házelnök is megelőzte. Santorum kettős győzelmével ismét megerősítette, hogy a versenynek még koránt sincs vége, ahogy azt Romney nemrég állította. Az exszenátor kijelentette, hogy a párt konzervatív táborának össze kellene fognia egyetlen jelöltaspiráns mögött Romneyval szemben.
A hawaii jelöltállító gyűléseken Romney a szavazatok 45 százalékát szerezte meg, míg Santorum 25, Ron Paul kongresszusi képviselő 18, Gingrich pedig 11 százalékot kapott. Romney nyert az Amerikai Szamoán megrendezett republikánus jelöltállító gyűléseken is, de a szavazatok megoszlásáról még nincsenek adatok.
Mississippi és Alabama államban 90 delegátus volt a tét, míg Hawaii államban húsz. Amerikai Szamoa kilenc küldöttet delegálhat a Republikánus Párt augusztusi országos konvenciójára, amelyen eldől majd, hogy a párt nevében ki lesz Barack Obama elnök kihívója. Az elnökjelöltség elnyeréséhez 1144 voksra lesz majd szükség. Romney már 476 delegátus támogatására számíthat. Santorum 229, Gingrich 140, Paul 64 küldött támogatását biztosította be eddig.
A legközelebbi megméretés vasárnap lesz Puerto Rico szigetén, amelynek lakói – Amerikai Szamoáéhoz hasonlóan – amerikai állampolgárok ugyan, de magán az elnökválasztáson nem szavazhatnak majd.
Rick Santorum a saját hátországában verte meg Newt Gingrichet, és egyúttal azt is megakadályozta, hogy a konzervatív szavazatok megoszlása miatt a nevető harmadik, a mérsékelt Mitt Romney legyen a befutó. Bővebben >>>
Obama „muszlim”, és ráadásul „nem is amerikai”
Barack Obamának az összeesküvés-elméletekkel is meg kell küzdenie. Egy közvélemény-kutatás szerint Alabamában és Mississippiben a megkérdezettek mintegy fele Mohamed követőjének tartja az amerikai elnököt. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja el.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert