„Egyáltalán fontolóra venne ilyesmit?” – kérdezte a riporter a politikust abban az interjúban, amelyet a CBN hétfőn vett fel, és amelynek híre futótűzként terjedt el az amerikai médiában. „Természetesen” – válaszolta a volt pennsylvaniai szenátor, és azzal érvelt, hogy a mostani választás „országunk történetének legfontosabb megméretése lesz… Mindent megtennék, ami szükséges ahhoz, hogy segítsek az országon.”
Aligha valószínű azonban, hogy Romney Santorumot emelné maga mellé alelnökjelöltnek, ha az elkeseredett előválasztási küzdelem eredményeként elnyerné pártjának hivatalos elnökjelöltségét. Ebben nyilvánvalóan nagy szerepük van a kampány során tőle elszenvedett sértéseknek is.
Santorum a múlt héten amiatt ostorozta a volt massachusettsi kormányzót, hogy az az egészségbiztosítási modell, amelyet ő vezetett be a szövetségi államban, kísértetiesen hasonlít Barack Obama elnök országos egészségbiztosítási modelljére, olyannyira, hogy ha Romney lenne az új elnök, akkor az ország megmaradhatna az Obama-féle rendszernél. A rivális kampánystábja erre azzal vágott vissza, hogy Santorum „inkább ismét Barack Obamát látná elnökként, mint egy republikánust”.
Santorum ezt vasárnap azzal tetézte, hogy kijelentette: Romney „a legrosszabb republikánus, akit a párt Barack Obamával szemben kiállíthat”. A The New York Times egyik riportere kérdőre vonta Santorumot a „legrosszabb republikánus” kifejezéssel kapcsolatban. A volt szenátor úgy próbálta meg kimenteni magát a helyzetből, hogy szavainak kiforgatásával vádolta meg a riportert.
Santorum a CBN-nek adott interjúban kijelentette: előbbre helyezi, hogy a republikánusok visszavegyék a Fehér Házat, mint hogy ő legyen az elnök.
A CNN nem hivatalos összesítése szerint Romney az eddigi előválasztási fordulók alapján 569 küldött szavazatára számíthat a republikánusok augusztusi országos konvencióján, amikor a párt eldönti, ki legyen a párt hivatalos elnökjelöltje. A tisztség elnyeréséhez 1144 voksra lesz szükség. Santorum eddig 262, Gingrich 136, Paul pedig 71 delegátust tudott maga mögé állítani.
A republikánus előválasztási küzdelem következő két fordulóját április 3-án és 24-én tartják. Az első körben Wisconsin, Maryland és a szövetségi területen fekvő amerikai főváros, a másodikban New York, Pennsylvania, Delaware, Connecticut és Rhode Island republikánus szimpatizánsai szavaznak majd.
A legfrissebb előzetes felmérések szerint áprilisban Santorumnak egyedül szűkebb pátriájában, Pennsylvaniában van esélye nyerni, az összes többi helyen Romney a favorit.
Mikrofonügyben üzent Medvegyev
Dmitrij Medvegyev orosz elnök a szöuli mikrofonbotránnyal kapcsolatban azt üzente kedden Mitt Romneynak, hogy legyen racionális, és gondoljon arra: elnökválasztási év van az Egyesült Államokban. Ennek előzménye, hogy az amerikai elnökjelölt-aspiráns azt mondta: Oroszország az Egyesült Államok első számú geopolitikai ellenfele.