Az expedíció júniusban indul a Csendes-óceánon fekvő távoli sziget, Nikamaroro felé, oda, ahol Amelia Earhart és navigátora, Fred Noonan 1937. július 2-án eltűnt, miközben Új-Guineából a Howland-sziget felé tartott. Az akkori keresések semmifajta eredményt sem hoztak.
A The International Group for Historic Aircraft Recovery nevű szervezet történészei és tudósai úgy vélik, hogy Earhart és segítője talán le tudott szállni a Gardner-szigeten, ahogy Nikumarorót akkoriban nevezték, és egy darabig még életben volt. Más szakemberek viszont úgy gondolják, hogy a Lockhead Electra gép az óceánba csapódott.
Earhart sorsa felől szép számmal szövődtek összeesküvés-elméletek is, köztük egy olyan, amely szerint ő és navigátora az amerikai kormánynak dolgoztak, és japán fogságba estek a második világháború előtt. Hivatalos amerikai forrás szerint a sziget egy részéről készült korabeli fotó friss elemzése feltárta, hogy talán a gép egy része és kerekei állnak ki a vízből. Az amerikai kormány egyelőre nem foglal állást az újonnan felmerült bizonyítékokról, és elismeri, hogy éles vita folyik azok ügyében.
Amelia Earhart 75 évvel ezelőtt az első nő lehetett volna, akik körberepüli a Földet. A júniusi expedíciót támogató csoport korábbi látogatásai Nikumaroro szigetén már hoztak némi eredményt: olyan tárgyakra találtak, amelyek a pilótanőé és navigátoráé lehettek, és arra utalhatnak, hogy a páros még napokig vagy hetekig életben volt a zuhanást követően. Hillary Clinton a pozíciójával járó ranggal támogatja a kutatást, egyben méltatja Earhart örökségét nemcsak nőként, hanem a bátorság példaképeként – fogalmazott a washingtoni külügyminisztérium.

Motoros angyalok segítenek egy beteg kisgyermek családján