„Az EU lehetett volna kevésbé szigorú” – mondta Karl Erjavec, a Szlovénia Nyugdíjasainak Demokrata Pártja (DeSUS) politikusa a Die Pressének nyilatkozva a kohéziós források részleges befagyasztásának kilátásba helyezésével kapcsolatban. Ez az intézkedés szerinte túlzó, mert hatással van az infrastruktúrára, a gazdaságra és a fejlődésre. „Talán jobb lenne az ilyen problémákat szóban megoldani, mint intézkedésekhez nyúlni” – fogalmazott a miniszter, aki egyben az egyik kormányfő-helyettesi posztot is betölti az év elején hivatalba lépett jobbközép kormányban.
Erjavec az interjúban kiállt Görögország euróövezeti tagsága mellett. Pozitív jelzésnek nevezte a legutóbbi, a hitelező bankokkal kötött megállapodást. „A legrosszabb az volna, ha egy ország kilépne az euróövezetből” – mondta, s hozzátette, nem csak Görögországról van szó, „vannak más országok is, amelyeknek nagyon nagy problémáik vannak”.
A szlovén miniszter – aki előző nap hivatalos látogatást tett Bécsben – az interjúban „nagyon nagy lépésnek” nevezte, hogy egy tavalyi osztrák törvénymódosítás alapján kétszeresére emelkedik Ausztria déli részén, a szlovén kisebbség lakta területeken azoknak a településeknek a száma, ahol kétnyelvű helységnévtáblákat használnak.
Kijelentette, „amellett fog fellépni”, hogy a szlovéniai német nyelvű kisebbség is zavartalanul élvezhesse mindazokat a jogokat, amelyek az alkotmány szerint megilletik.