Liberális keresztesháború? Amerikából védik Orbánékat

Védelmébe vette Magyarországot az egyik legjelentősebb amerikai konzervatív lap. A National Review szerint liberális keresztesháború indult hazánk ellen.

Kovács N. László
2012. 03. 05. 12:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A cikk szerzője, Marion Smith először ismerteti az általunk oly jól ismert fejleményeket, megjegyezve, a The New York Times, a The Guardian és a Washington Post szerkesztőségi cikkei előkészítették Magyarországot a „liberális keresztes háború” újabb szakaszához: az amerikai beavatkozáshoz. Ez most magyar emigránsok közreműködésével történik, mégpedig a hidegháborús idők Szabad Európa Rádiójának tervezett újraindításával. „A cél azonban most nem egy szovjetek által irányított kommunista rezsim, hanem egy demokratikusan megválasztott kormány megbuktatása – vélekedik Smith Palmer, Gati és Haraszti terveiről. – Ráadásul egy NATO-szövetségesé, amely a végsőkig kitartott mellettünk Afganisztánban.”

A CNN eltávolítása egy kábelszolgáltató csomagjából és a Klubrádió „megszűnése” – igencsak kétes indokok ezek a vádak súlyához képest, melyek a sajtószabadság és a demokrácia megszűnéséről beszélnek. Valójában még ezek sem állnak meg – mutat rá Smith –, hiszen az elsőt egyszerű nézettségi megfontolás diktálta, míg a másodikat egyszerű gazdasági megfontolás. „Természetesen több ellenzéki televízió és rádió működik az országban, a virágzó internetes és nyomtatott sajtóról nem is beszélve” – szögezi le a szerző.

Az igazi indokok persze nem ezek, vélekedik a publicista. „Az Orbán-kormány követett el hibákat, de valójában nem ezek, hanem konzervatív politikája rémítette meg a nemzetközi baloldali véleményformálókat, akik fasiszta diktatúrát vizionálnak a Biblia legegyszerűbb említésére” – írja Smith. Az igazság azonban az, hogy az alaptörvényben és máshol megfogalmazott értékek összhangban vannak a magyar nép akaratával – hogy lehetne diktatúráról beszélni így?

A Szabad Európa újraindításával az amerikai adófizetők egy olyan szocialista párt útját egyengetnék, mely saját erejéből bizonyosan nem lenne képes visszakerülni a hatalomba. Az Egyesült Államoknak semmi esetben sem lehet feladata beleszólni egy olyan kérdésbe, melyről a magyar népnek kell döntenie. Ha a professzorok hatni akarnak Magyarország jövőjére, tegyék azt otthonról, belülről, erre ugyanis minden lehetőségük megvan. „A Fidesz ugyanis nem szüntette meg a politikát, egyszerűen csak nyerő benne” – vélekedik Smith.

A liberális média jobban tenné, ha inkább a nagyobb halakra koncentrálna: Irán, Szíria, Venezuela, Kína – ezekre az országokra igazak azok az állítások, melyeket Magyarországgal kapcsolatban emlegetnek. Azzal pedig, hogy a magyar helyzetet hozzájuk hasonlítják, több millió valóban elnyomástól szenvedő embert sértenek meg.

„Magyarország, ahogy azt bármilyen felületes és józan vizsgáló megállapíthatja, nem diktatúra. Azzal, ha ilyen otrombán megpróbálnánk eltávolítani a kormánykoalíciót, durva sértést követnénk el egyik legszilárdabb szövetségesünk ellen. A baloldalnak nyilvánvalóan nem tetszenek a magyarok hagyományos értékei – melyeket egyébként számtalan amerikai is hasonlóan fontosnak tart –, ez azonban még nem ad okot intervencionista üzelmekre” – így végződik a National Review cikke.

(Marion Smith a Common Sense Society névre hallgató budapesti alapítvány társalapítója és elnöke, mely a civil elköteleződés és felelősségteljes szabadság eszményét igyekszik népszerűsíteni Magyarországon – a szerk.).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.