A parlamenti szavazáson 168 képviselő adta le a szavazatát, 147-en a mentelmi jog megvonása mellett voksoltak, 17-en ellene, négy szavazat pedig érvénytelen volt. Boldea tavaly októberig a román kormány fő erejét képező Demokrata Liberális Párt (PDL) tagja volt, azóta függetlenként fejti ki a tevékenységét a parlamentben.
Boldea azt követően került az ügyészség látókörébe, hogy a román szervezett bűnözés elleni ügyészség egy bűnszövetkezetre bukkant, amely azzal foglalkozott a vádhatóság szerint, hogy büntetőjogi perekben elkobzás tárgyát képező telkeket átjátszottak a bűnszövetkezet tagjainak. Boldeát azzal gyanúsítják, hogy ügyvédként iratokat hamisított.
A parlamenti szavazás nyomán az ügyészség őrizetbe veheti, előzetes letartóztatásba helyezheti, vagy éppen házkutatást végezhet a képviselőnél. A mentelmi jog megvonása nélkül ugyanis az ügyészség ezeket az esetleges lépéseket nem tehette volna meg vele szemben.
A szavazáson néhány ellenzéki képviselő is részt vett. A szociáldemokraták, a liberálisok és a konzervatívok alkotta ellenzéki Szociálliberális Szövetség honatyái ugyanis február eleje óta bojkottálják a parlamenti munkát, tiltakozásul amiatt, hogy Traian Basescu államfő nem írt ki előre hozott választásokat. Döntésüket azzal indokolták, hogy nem akarják akadályozni az igazságszolgáltatás munkáját.
Korábban Romániát többször éles bírálatok érték Brüsszelből amiatt, hogy a parlament elutasította az ügyészség kérését, amely képviselők mentelmi jogának megvonására vonatkozott.
Kedden a román kormány elfogadott egy korrupcióellenes stratégiát, amelyben a mentelmi jog megvonásának egyszerűsítésére tett javaslatot. A kormány szerint a parlamentnek az ügyészségi kérés iktatásától számított első ülésen napirendre kellene tűznie az ilyen ügyeket, de nem később, mint maximum 72 óra alatt. A román igazságszolgáltatást figyelemmel kísérő Európai Bizottság is ugyanezt javasolta Romániának.

Hajmeresztő szökési terv Esztergomban