A tárcavezető pénteken Karl Erjavec szlovén külügyminiszterrel folytatott kétoldalú megbeszélést, az ezt követő közös sajtótájékoztatón Martonyi János elmondta, „semmilyen vitás kérdés nem terheli” a magyar–szlovén kapcsolatokat, amelyek további fejlesztése a cél. Véleménye szerint tovább kell erősíteni „a szépen fejlődő” kereskedelmi kapcsolatokat is, folytatni kell az infrastrukturális projekteket, és újakat kell indítani. Martonyi János ezekre példaként említette a villamos távvezetékek létesítését, vasútvonalak villamosítását és a földgázvezetékek összekötését.
Karl Erjavec kiemelte: Magyarország a hatodik legfontosabb gazdasági partnere Szlovéniának, de ha a lehetőségeket jobban kihasználják, még előrébb kerülhet a sorban. Úgy látta, az energetikában, a közlekedésben, az infrastruktúra fejlesztésében és a befektetéseknél kínálkoznak további lehetőségek az együttműködésre. A két ország politikai együttműködéséről szólva kijelentette, közös érdekük a Nyugat-Balkán stabilitásának biztosítása – amelyet véleménye szerint úgy érhetnek el, ha európai perspektívát nyújtanak a térség országainak – és az együttműködés a Közép-európai Kezdeményezésben. Mint a szlovén miniszter hangsúlyozta, az új szlovén kormány kiemelt figyelmet szentel az együttműködésnek a szomszédos országokkal, és Magyarországhoz is nagyon jó kapcsolat fűzi.
A magyar tárcavezető mondta, első hivatalos kétoldalú találkozójukon a két országban élő kisebbségekről is tárgyaltak. Ezzel kapcsolatban közölte, a kormány csütörtöki ülésén forrást különített el a Felsőszölnök és Kétvölgy közötti 5,1 kilométeres útszakasz megépítésére. Karl Erjavec közölte, ugyan az európai gazdasági válság miatt Szlovéniában is takarékossági intézkedésekre van szükség, de a magyar kisebbségnek szánt források nem csökkennek.
Martonyi János hangoztatta, a két ország közös érdeke a közép-európai együttműködés erősítése, emellett az EU szakpolitikáiban és a globális kérdések kezelésében is együttműködnek. Megjegyezte, ezt bizonyítja, hogy a hétvégén mindkét ország részt vesz arab és nyugati országokat tömörítő Szíria barátai elnevezésű csoport isztambuli tanácskozásán.
Az új szlovén, jobbközép kormány februárban alakult meg, az ötpárti koalíció miniszterelnöke Janez Jansa, a decemberi választásokon másodikként végzett konzervatív Szlovén Demokrata Párt (SDS) elnöke. Karl Erjavec, aki egyúttal a Szlovén Nyugdíjasok Demokrata Pártjának (DeSUS) vezetője, múlt szerdán úgy nyilatkozott az osztrák Die Pressének, hogy túlzó a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárásban hozott döntés, mert hatással van az infrastruktúrára, a gazdaságra és a fejlődésre.

Budapestre érkezik ma Erdogan török elnök, részleteket közölt a TEK a védelméről