A hadsereg gépei szerda hajnalban bombázták a lázadóknak az északkeleti Arauca tartományban lévő táborát, a támadásban 33 gerillát megöltek – közölte Juan Carlos Pinzón védelmi miniszter sajtótájékoztatóján. További hat gerillát az elmúlt két napban öltek meg a katonák Araucában és az ország más részein. A keddi és szerdai offenzíva során tizenkét feltételezett gerillát őrizetbe vettek. A védelmi miniszter közölte: a mostani katonai offenzíva egy „új stratégia része, amellyel a legnagyobb károkat okozó csoportokat veszik célba”.
A hadsereg araucai műveletét megelőzően tizenegy katona vesztette életét ugyanebben a körzetben a FARC-nak tulajdonított támadásban. A hadsereg szerint a FARC és a Nemzeti Felszabadító Hadsereg (ELN) nevű kisebb gerillaszervezet 600-700 fegyverese működik Arauca térségében.
Az elmúlt évtizedben a kormányerők – több millió dolláros amerikai katonai segítséggel – könyörtelenül lecsaptak a FARC-ra, fegyvereseit a dzsungelba visszaszorítva, számukat mintegy 8000-re csökkentve és több vezetőjüket megölve. Az 1964-ben alapított gerillaszervezet katonai vezetőjét, Jorge Bricenót 2010-ben, első számú vezetőjét, Alfonso Canót pedig 2011-ben ölték meg. Ennek ellenére harcképes marad, városokat, olajipari munkásokat támadnak meg, a kulcsfontosságú bánya- és energiaipar megbénítására törekszenek.
A kormány legalább 11 különleges egységet hozott létre, amelynek feladata a kokaincsempészetben, fegyverkereskedelemben, illegális bányászatban is érintett lázadó egységek felszámolása.
Juan Manuel Santos kolumbiai elnök kizárta a tárgyalásokat a FARC gerilláival, amíg nem állítják le a civil és katonai célpontok elleni támadásokat, és nem engedik szabadon valamennyi túszukat.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére