A Buenos Aires-i külügyminisztérium annak a megerősítését kérte, hogy a tudomása szerint nemrég járőrözésre a dél-atlanti térségbe küldött, atomfegyverrel is felszerelhető brit tengeralattjárón nincs nukleáris fegyver.
Argentína február közepén panaszt tett az ENSZ-nél Nagy-Britanniára, mert szerinte militarizálja ezt a térséget, és felvilágosítást kért „az atom-tengeralattjáróról az atommentes övezetben”, de választ azóta sem kapott.
A nukleáris biztonsággal foglalkozó szöuli csúcstalálkozón Hector Timerman argentin külügyminiszter is felhívta a figyelmet az ügyre, és emlékeztetett arra, hogy „tilos nukleáris fenyegetést alkalmazni olyan ország ellen, amely lemondott a tömegpusztító fegyverekről”. „Milyen védelmet jelent számunkra az atomsorompó-szerződés, ha egy nukleáris hatalom nyíltan vagy burkoltan azzal fenyegetőzik, hogy atomfegyverrel hatol be egy atommentesített övezetbe?” – tette föl a kérdést.
Nick Clegg brit miniszterelnök-helyettes „megalapozatlan gyanúsítgatásnak” minősítette Timerman szavait.
Argentína és Nagy-Britannia 1982-ben többhetes háborút vívott a Falkland-szigetekért (Malvinas), amely mintegy 900 áldozatot követelt a két oldalon, és brit győzelemmel zárult. Kitörésének április 2-án lesz a 30. évfordulója.