A rádió titkosított dokumentumokra és a projekt egykori felelőseivel készített interjúkra alapozva azt állítja, hogy az üzemben páncéltörő rakétákat gyártanának. Ezek szerint a projektben 2007 óta részt vesz a svéd védelmi minisztérium alá tartozó FOI kutatóintézet.
Jan-Olof Lind, a FOI vezérigazgatója cáfolta a jelentést. „Nincs ilyen megállapodás ezzel az országgal„ – nyilatkozta a svéd rádiónak. A konkrét kérdésre, hogy van-e Szaúd-Arábiával közös, titkos, Simoom fedőnévre hallgató projekt, nemmel válaszolt, majd azt mondta, hogy efféle felvetést nem kommentál. A svéd védelmi minisztérium sem akart az ügyben nyilatkozni, csupán a dokumentum titkos voltára utalt. Fredrik Reinfeldt kormányfő annyit közölt, hogy abból indul ki, hogy a szóban forgó hatóságok törvényesen jártak el.
A FOI korábbi alkalmazottai azonban megerősítették a terv létezését. A projektet 2010-ig vezető személy és Lind közeli munkatársa, Dick Sträng a rádiónak ezt nyilatkozta:
„Ha az ön információit cáfolnám, akkor azt kellene mondanom, hogy azok a dokumentumok, amelyeket mutat, hamisítványok. De nem azok.” Szerinte a svéd kormánynak tudomása volt mindenről, hiszen a minisztériumot tájékoztatták.
A rádió szerint a FOI létrehozott egy fedőcéget, hogy titokban tartsák a tervet. Sten Tolgfors védelmi miniszter a blogjában azt írta: „amennyire a minisztérium tudja”, nincs együttműködés a FOI és az említett vállalat között, a kormány nem adott az intézetnek megbízást egy ilyen gyár megépítésére.
A rádió „meglehetősen egyedülállónak” jellemezte a tényt, hogy a FOI-hoz hasonló hatóság egy olyan „diktatúrával, mint Szaúd-Arábia” egy ilyen projekten működik együtt. Jóllehet Svédország a múltban már adott el fegyvereket Szaúd-Arábiának, az ehhez hasonló tervek azonban túllépnek az eddigi együttműködés szintjén.
Az ellenzéki Zöldek parlamenti vizsgálatot követelnek.