Gerhard Dörfler csütörtökön kiadott közleményében leszögezte: a 2011-ben elfogadott megoldásnak köszönhetően „egyszer s mindenkorra teljesült az (osztrák) államszerződés 56 éven át figyelmen kívül hagyott 7. cikkében” rögzített követelmény.
A politikus által említett cikk kimondja, hogy Karintia (továbbá Burgenland és Stájerország) szlovének vagy horvátok lakta járásaiban a német mellett szlovén, illetve horvát nyelven is fel kell tüntetni a „topográfiai jellegű megnevezéseket és feliratokat”. A karintiai kormányfő a szlovén külügyminiszter pár nappal korábban tett kijelentésére reagált. Karl Erjavec úgy vélte, hogy a következő években „külön törvények hiányában is” sor kerül majd újabb kétnyelvű helységnévtáblák felállítására az ausztriai tartományban.
Dörfler a közleményben ismételten felhívta a figyelmet a szlovéniai német ajkú kisebbség helyzetére, szélesebb jogokat követelve a népcsoport számára. Ennek előmozdítása érdekében „jó szellemű párbeszédet” szorgalmazott Ljubljana és Klagenfurt között. Erjavec korábban értésre adta: síkra fog szállni azért, hogy „a Szlovéniában élő német ajkú kisebbség élvezhesse mindazokat a jogokat, amelyek az alkotmányunk értelmében megilletik”. Ausztriában mintegy 50 ezer fős szlovén népcsoport él, míg a szlovéniai német ajkúak lélekszáma 1600 körül van.

Megrázó képek kerültek elő az M5-ös autópályán történt brutális balesetről