Orosz elitalakulat szállt partra Szíriában

Terrorelhárító egységgel a fedélzetén kikötött hétfőn az orosz Fekete-tengeri flotta Iman nevű hajója a szíriai Tartusz kikötőjében.

tt
2012. 03. 19. 16:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A flotta stábjában arról is tájékoztatták az Interfax orosz hírügynökséget, hogy a Földközi-tengeren tartózkodik az Ekvátor felderítő hajó is.

„A közepes nagyságú tengeri tartályhajó sikeresen kikötött a szíriai Tartuszban. A fedélzetén lévő terrorellenes egység tagjai tengerészgyalogosok” – áll a hivatalos közlésben.

Az Iman azért vezényelték a szíriai partokhoz, hogy jelezze Oroszország jelenlétét a feszültséggel terhes régióban és adott esetben biztosítsa az orosz állampolgárok kimenekítését. Az Iman az Ivan Bubnov nevű hajót váltotta, amely ugyancsak tengerészgyalogosokkal a fedélzetén horgonyzott a szíriai partoknál.

Eközben a szíriai humanitárius helyzetről, a lehetséges közös lépésekről tárgyalt Moszkvában Jakob Kellenberger, a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságának elnöke Szergej Lavrov külügyminiszterrel.

Kellenberger a megbeszélések előtt kijelentette, hogy az arab országban egyre rosszabb a helyzet, s ez sürgős megoldást igényel. Naponta kétórás tűzszünetre volna szüksége a vöröskereszt munkatársainak és önkénteseinek, hogy eljussanak minden segítségre szorulóhoz. Különösen aggasztotta a foglyok és a sebesültek sorsa.

Szergej Lavrov biztosította a nemzetközi vöröskeresztet Moszkva támogatásáról – közölte a találkozót követően a szervezet moszkvai irodájának munkatársa. Kellenberger Moszkvából Brüsszelbe utazik, hogy találkozzon Anders Fogh Rasmussennel, a NATO főtitkárával.

A nemzetközi vöröskereszt és a szíriai vörös félhold részleges engedélyt kapott arra, hogy a harcok sújtotta övezetekben tevékenykedjen.

Az ENSZ becslései szerint több mint 9 ezer ember vesztette életét Szíriában a Bassár el-Aszad elnök elleni felkelés egy évvel ezelőtti kitörése óta. Jogvédő szervezetek azzal vádolják a szíriai kormányt, hogy civil tüntetőket gyilkoltatott le.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Moszkva és Peking vétója miatt mindeddig nem volt képes elfogadni egy Aszad-rezsimet elítélő határozatot. Moszkva attól tart, hogy a döntés megnyitná az utat a nemzetközi fegyveres beavatkozás előtt Szíriában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.