Svájci tragédia: az alagút biztonságosságát firtatják + Képek

A svájci hatóságok még csütörtök reggel sem tudták megállapítani a belga turistabusz balesetének okát.

PR
2012. 03. 15. 10:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Le Temps című, francia nyelvű napilap feltette azt a kérdést, hogy nem kellene-e kisebb sebességhatárt előírni az alagútban a nehézgépjárművek számára, vagy nem kellene-e megváltoztatni az országban azt az általánosan elterjedt építési megoldást, hogy az alagutak falában menetirányra merőleges falú mélyedések vannak kialakítva a gyalogosok menekülőpontjainál. Az autóbusz egy ilyen merőleges falszakasznak hajtott neki.

Az 1999-re elkészült sidersi alagút (a város francia neve Sierre) a svájci szövetségi közútkezelő hivatal közlése szerint megfelel a műszaki előírásoknak mind a szellőztetés, mind a vészkijáratok, a jelzőrendszer és az energiaellátás szempontjából – írta a lap.


Már korábbi jelentésekben szerepelt: a hatóságok egyértelműen kizárták azt, hogy a szerencsétlenséget bármilyen más járművel való ütközés okozta volna. Kizárták azt is, hogy a katasztrófa úthiba következtében történt, és szinte teljes valószínűséggel állapították meg, hogy az autóbusz sofőrje nem lépte túl a megengedett sebességet. Az utasok biztonsági öve be volt kapcsolva.


A német nyelvű, zürichi Tages-Anzeiger is azt kérdőjelezi meg, hogy az alagutakban ésszerű-e merőleges falú bemélyedéseket építeni, amelyek nem teszik lehetővé az esetleges ütközés utáni továbbhaladást. A balesetnek 28 halálos áldozata van, köztük 22 gyerek, két belgiumi osztály tanulói. A sebesültek száma 24.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.