A hivatal a szcientológiai műveket szélsőségesnek nevezte, melyek „aláássák a orosz polgárság hagyományos szellemi értékeit”. Tavaly a kötetek már egyszer szélsőségesnek lettek nyilvánítva egy szurguti bíróság kezdeményezésére, ám annak másodfokú ítélete újra engedélyezte a művek forgalmazását. A Legfőbb Ügyészség azonban tiltólistára helyezte a műveket, majd visszavonta ítéletét.
Az ügyet a szibériai Szurgut város ügyészsége és a Hanti-Manszijszk vámtisztviselői kezdeményezték még 2010-ben, miután 28 Hubbard-mű, köztük könyv, valamint hang- és videofelvételek érkeztek az Egyesült Államokból. Az anyagokat pszichiáterek, pszichológusok és szociológusok vizsgálták át, és egyetértettek abban, hogy nem engedélyezik ezek terjesztését Oroszországban. A szakvélemény szerint ugyanis a lefoglalt munkák olyan eszmékről szólnak, melyek az erőszak bármely formáját megengedik, társadalmi és vallási gyűlöletre buzdítanak, ezek pedig szemben állnak az állam céljaival és értékrendjével.
A szcientológiai egyházat elsőként Szurgutban vették nyilvántartásba Oroszországban, mint nemkormányzati szervezetet 1994-ben, de később betiltották. Az ügyből jogi viszály támadt. Tavaly az Európai Emberi Jogi Bíróság a szcientológia egyház szurguti és nizsnynekamszki ágazata javára döntött, mikor azok beperelték Oroszországot, amiért nem ismeri el őket vallási szervezetekként, tekintve, hogy kevesebb mint 15 éve telepedtek le az országban.

Drogdílereket kapcsoltak le Bács-Kiskun Vármegyében – hazáig követték őket a rendőrök