Az elmúlt hetekben a kínai közélet számos terén újra hallani Lej Feng, az 1960-as évek propagandaszemélyiségének nevét. Lej, a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg egykori katonája 1963-ban, egy évvel halála után vált a Kínai Kommunista Párt tagjai által követendő példává, méghozzá azért, mert „a pártnak és víziójának szentelte életét, szívét és lelkét”.
Az 1960-as években odaadása miatt, az 1980-as években önfeláldozásáért dicsérték, az elmúlt években, főképp pedig az elmúlt hónapokban mások megsegítéséért, nagylelkűségéért állítják középpontba. A múlt héten az oktatási minisztérium útmutatásában a közoktatási intézményeket arra sürgette, ismertessék meg diákjaikkal Lej Feng tetteit, terjesszék „önzetlen hozzáállását mások szolgálatában, s örömteli segítségnyújtását”. Az elmúlt hetekben mintegy nyolcszáz újságcikk foglalkozott Lejjel.
A Sajtó és Publikációs Adminisztrációs Főhivatal 132 publikációt – leveleket, verseket, beszédeket, naplórészleteket, prózai műveket – kíván Lej emlékére kiadni. A Lej összes műveit tartalmazó kötet, amely februárban került piacra, a hivatal statisztikái szerint 200 ezer példányban fogyott el. Az önzetlenség, mások segítése az elmúlt évben komoly társadalmi viták központi témáját jelentette. A kínaiak ma – hangzik el sokszor – túlságosan önzők, nem törődnek másokkal, csak saját javukat keresik. Példa erre a tavaly októberben kétszer elgázolt, 18 járókelő által figyelmen kívül hagyott fosani kislány esete. Lej példája ennek a trendnek az ellensúlyozására is terjesztendő – véli a vezetés.

Veszélyes betegség fenyegeti a fiatal lányokat