Az amerikai szövegezésű indítvány követeli a szíriai kormánytól, hogy vessen véget a népfelkelés véres elfojtásának, azonnal állítson le minden erőszakos cselekedetet, vonja ki a városokból a hadsereg alakulatait és helyezze szabadlábra az önkényesen letartóztatott foglyokat. Az ellenzéket ugyancsak felszólítja, hogy tartózkodjon az erőszaktól, amennyiben a damaszkuszi kormány teljesíti a határozatban foglalt követeléseket.
A másfél órás tanácskozás után szűkszavúan nyilatkoztak az ENSZ-nagykövetek. Susan Rice, az Egyesült Államok nagykövete úgy fogalmazott, hogy nem volt várható semmi különös az első egyeztetésen, Vitalij Csurkin orosz nagykövet egyáltalán nem nyilatkozott. Gennagyij Gatyilov orosz külügyminiszter-helyettes a Twitteren közzétett üzenetében még a BT ülése előtt közölte, hogy az új tervezet az előző határozati javaslat némiképp módosított változata, s „jelentős kiegyensúlyozásra szorul”.
Névtelenül nyilatkozó diplomaták elmondták, hogy nemigen várható előrelépés az egyeztetéseken, amíg Valerie Amos, az ENSZ humanitárius ügyekkel foglalkozó főtitkárhelyettese vissza nem tér Szíriából. Több nyugati diplomata csalódottságát fejezte ki, hogy szerinte az amerikai javaslat nem elég szigorú Bassár el-Aszad szíriai elnök kormányának elítélésében. Mindazonáltal az európai és az arab országok is jóváhagynák a javaslatot, ha a BT szavazást tartana róla.
Kedden nagy támadást indítottak a szíriai kormányerők a lázadás déli bölcsőjének tekintett Deraa tartomány Hirak városa ellen, s közben ostromolták Tíbet al-Imám települést is a középső Hama tartományban. Egy brit riportműsorban elhangzottak szerint pedig Homsz katonai kórházában kínozzák a civil sebesülteket.

Házasságokkal is épül a hálózat Magyar Péter és főnöke körül – videó