Utcára vonulnak az arab vezetők ellen

Tüntetésre hívtak pénteken a damaszkuszi rezsim ellen lázadók, hogy elítéljék az arab országokat, amelyek szerintük tétlenül nézik a tiltakozó mozgalom véres elnyomását.

tt
2012. 03. 30. 8:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A muzulmánok és az arabok cserbenhagytak bennünket (...), de Isten velünk van (...) és eltökéltségünk meghozza számunkra a győzelmet” – olvasható a Szíriai Forradalom 2011 honlapon, amely felszólítja a szíriaiakat, hogy – mint egy éve minden pénteken – tüntessenek Bassár el-Aszad rezsimje ellen.

Az arab vezetők csütörtöki bagdadi csúcstalálkozójukon kerülték, hogy távozásra szólítsák fel a szíriai elnököt és támogassák a lázadók felfegyverzését, míg a múltban olyan tervet terjesztettek az ENSZ elé, amely előirányozta az államfői funkciók átadását Aszad alelnökének.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.