„Hetvenezer volt lázadó lépett be a belügyminisztérium kötelékébe. Fizetést kapnak, és a tárca tisztjei parancsainak engedelmeskednek” – mondta Omar al-Hadrávi. Hozzátette: a volt lázadók a minisztériumnak a bűnözés elleni harcát segítik, védik a stratégiai fontosságú létesítményeket és a diplomáciai képviseleteket. A miniszterhelyettes elmondta: rövidesen kiválasztják azokat, akik megfelelnek a feltételeknek és kiképzésre küldhetők.
Kedden az első 160 leendő rendőr elutazott Ammánba, ahol háromhavi kiképzésen vesznek részt. A minisztérium szóvivője szerint összesen 2216 egykori lázadó utazik a héten Jordániába. Januárban Tripoli és Ammán tízezer volt lázadó kiképzésében állapodott meg.
Líbiaiak ezrei hagyták ott tavaly munkájukat és tanulmányaikat, hogy fegyvert fogjanak és Kadhafi erői ellen harcoljanak. A rendszer augusztusi bukása és Kadhafi október 20-ai halála után többségük továbbra is fegyveres hadosztályokba szerveződve tevékenykedett, a Kadhafi-hadsereg elhagyott arzenáljából felfegyverkezve.
A líbiai hadsereg és rendőrség még nem teljesen működőképes, a törvény védelmét többnyire a milíciák biztosítják. A fegyverek elterjedése és a fegyveres csoportok között incidensek miatt aggódó új vezetés programot indított a közel 200 ezer fegyveresnek a társadalomba való visszavezetése érdekében. Több tízezret közülük a védelmi és a belügyi tárca foglalkoztat.
Hadrávi elmondta, hogy rövidesen stratégiai tanulmány készül a lakosság és a volt lázadók lefegyverzéséről. A miniszterhelyettes szerint 250 ezer fegyver van a lakosság birtokában.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról