A megbeszélésen az indonéz kereskedelmi miniszter részletesen ismertette az indonéz gazdaság helyzetét és a gazdaságfejlesztés főbb irányait, valamint jelezte, hogy melyek azok a területek, ahol magyar cégek bekapcsolódására is számítanak. A felek egyetértettek abban, hogy a gazdasági együttműködésben komoly lehetőségek vannak, mind a kereskedelem, mind a befektetés területén – mondta Kaleta Gábor, s hozzátette, Indonézia egy tudásalapú gazdaságot szeretne kialakítani, ezért Martonyi János felhívta tárgyalópartnere figyelmét a színvonalas magyar mérnökképzésre is.
A két ország között már jelenleg is jól működő kapcsolatok épültek ki a felsőoktatás területén, eddig mintegy 170 magyar diák használta ki az indonéz állam ösztöndíját és tanult indonéz egyetemeken. „Természetesen magyar részről is bemutattuk, hogy hol tudnának indonéz diákok bekapcsolódni a magyar felsőoktatásba. Rendkívül jó híre van itt például a magyar orvosképzésnek” – nyilatkozta Kaleta Gábor.
Szó esett még a tárgyaláson a Mol és az indonéz állami olajvállalat közötti lehetséges együttműködésről is, amelyről korábban már egy szándéknyilatkozatot is aláírt a két fél. A találkozón a külügyminiszter a Magyar–Indonéz Üzleti Tanács Indonéziában élő magyar társelnökével együtt egy vízkezelési projektet is ismertetett a jelenlévőknek.
A nap folyamán korábban Martonyi János Pramono Anunggal, az indonéz képviselőház alelnökével találkozott, akivel egyebek mellett a parlamenti diplomácia fontosságáról beszélgetett. Anung többször járt már Magyarországon, s mint kiderült, a magyar fehérborok és Puskás Ferenc nagy rajongója.
Délkelet-ázsiai körútja során a magyar külügyminiszter részt vesz az EU és a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (ASEAN) külügyminisztereinek értekezletén, megbeszéléseket folytat Fülöp-szigeteki, malajziai és brunei partnerével, illetve Indonézia mellett ellátogat Thaiföldre.